Çigong (Qigong) Nedir?

Qigong yapmak, vücudu, nefesi ve zihni optimize etmenin harika bir yoludur, ancak bu yeni uygulamaya girmeden önce, Çigong Nedir? ve Çigong faydaları nelerdir? Bunlara bir bakalım...

Çigong (Qigong) Nedir?

Qigong, qi (chi) vucüdu dengelemek ve zihinsel berraklığınızı genişletmek için tasarlanmış geleneksel bir Çin hareket ve duruş sistemidir. Chi kung veya chi gong olarak da bilinen bu bir dizi duruş ve hareketler, bedeninizin, zihninizin ve nefesinin meditatif unsurlar, odaklanma ve formunuzun fiziksel kontrolü ile dengelenmesi için tasarlanmıştır. Bir başka popüler Doğu harekete geçirici hareketler sistemi olan tai chi'ye benzer şekilde, bedenin bir duruştan diğerine ölçülmüş akışının, huzur içinde bir ruh halini, vücutta daha iyi bir enerji hareketini ve dolayısıyla gelişmiş sağlığı elde etmesine yardımcı olduğuna inanılmaktadır. ve tabi ki sağlıklı yaşam. Çin ve yakın bölgelerde hala en popüler olmasına rağmen, hem dövüş sanatları eğitimi, natüropatik iyileşme, kendini yetiştirme, rahatlama ve egzersiz için dünyanın birçok yerinde qigong uygulanmaktadır.

Qigong'un Faydaları

Hala yaygın olarak incelenen qigong'un, eklem yaralanmalarım önleme, stresi azaltma ve hormon seviyelerini dengeleme gibi bir çok faydası vardır.

Yorum Gönder

0Yorumlar