Uygun Kredi Veren Bankalar Hangileridir

2018 yılında yaşanan döviz hareketlilikleri ve ekonomik faaliyetler sonucunda bankalarda faiz artışı görülmektedir. Faiz oranlarının yükselmesi ile bireysel ve ticari kredi kapıları vatandaşa kapatıldı yorumu yapılıyor. Borsa ve döviz hareketliliğine anlam veremeyen ekonomistler, çözümleme yapamayan vatandaşlar ve diğer siyasi nedenler ile yatırım yapmak ve canlı para döndürmek neredeyse imkansız hale geldi. Her geçen gün yeni bir ürün ya da hizmette zam haberi alıyoruz. Uygun Kredi almanın tam zamanıyken bankalardaki faizlerin artış göstermesi vatandaşı engelliyor. En uygun kredi veren bankalar arasında ise yine devlet bankalarının yer aldığını görüyoruz. Bu ekonomik olaylara karşı ilk tedbir, uygun faiz oranları ile devlet hisseli bankalardan gelmiş oluyor.

Ziraat Bankası Uygun Krediler

Ziraat Bankası; tarım,çiftçi,ticari gibi başlıklar adı altında vatandaşa en uygun faiz oranlı kredileri sunmaya devam ediyor. Ticari kredilerde ve bireysel kredilerde %1.98 oranına kadar faizleri indirmiş durumdadır. Diğer bankalardan alınacak krediler için ödenmesi gereken faiz oranlarının %2.70 seyrinde ilerlediğini görüyoruz. Bu sebeple en uygun kredi için Ziraat Bankası ilk tercihlerden birisi olmalıdır. 

Yüksek Faizler

En uygun kredi almanın yanı sıra parası hazırda bulunan vatandaşlar bu ekonomik ortamda parasını vadeli mevduat hesaplar ile değerlendirmeye çalışıyor. Yüksek faizler sadece verilen krediler için geçerli olmamakla birlikte yatırımcılar için de geçerliliğini sürdürüyor. Kredi paketlerinde uygulanan faiz arttırımı, mevduat vadeli hesaplarda da uygulanmaya başlanıyor. Yüksek faiz oranları ile parasını değerlendirmek isteyenler 2018 yılında mevduat hesap oluşturma yöntemini seçiyorlar.

Yorum Gönder

0Yorumlar