Bloğumdan nasıl para kazanabilirim?

Aslında bu soruya cevap vermeden önce kısa bir şeyler yazmak istiyorum...
Eğer amacınız sadece para kazanmak ise, blog işine girmeyin bence... Çünkü blog yazmak ilk önce bir hobi işidir. Keyif almanız gereken bir iştir. Hani derler ya, “ hem sevdiğim işi yapıyorum, hem de para kazanıyorum.” Öncelikle bunu sadece para kazanmak için düşünmeyin. Çünkü uzun soluklu olmaz...

Dediğim gibi ilk başta hobi olarak başlarsanız ve bloğunuzun yavaş yavaş güzel yerlere geldiğini görürseniz zaten ondan sonrası kolay, para kazanmakta kolay olur merak etmeyin.

Bu konuya başlamadan önce belki aşağıdaki konulara da bir göz atmak isteyebilirsiniz;

Bloğumdan nasıl para kazanabilirim
Peki blog sitem var, nasıl para kazanacağım?

Blouğunuzu açtınız, sürekli güncel içeriklerle bloğunuzu zenginleştirdiniz, bloğunuza ziyaretçiler gelmeye başladı... Bu kısmı artık yaptınız diye düşünüyorum. Ama bloğunuzun bu aşamaya gelmesi için belirli bir süreye ihtiyacı var bunu unutmayın. Öyle 1-2 aylık bir blogla, 5-10 içerikle para kazanacağınızı düşünüyorsanız bu boş bir hayaldir.

Tüm bu yazdıklarımdan sonra bir blogtan nasıl para kazanabileceğinizi sıralayalım...

1-Bloğunuzda reklam firmalarının reklamlarını yayınlayarak para kazanabilirsiniz;bu reklam firmaları genellikle  tıklama ve gösterim başına para kazanmaktadır... Bunların başında adsense gelmektedir. Adsenseye üye olmak için : https://www.google.com/adsense/login2?hl=tr

2-Satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz; çeşitli firmaların ürünlerini, tanıtarak ve bu ürünlerin satın alınmasını sağlayarak bloğunuzdan para kazanabilirsiniz.

3-Makale ve tanıtım yazısı satışı; farklı firmaların, sitelerin yada blogların sizin bloğunuzun iyi yerlere geldiğini kanıtladıktan sonra onların ürün veya siteleri hakkında tanıtıcı yazıları bloğunuzda yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Bloğunuz da makale ve tanıtım yazısı alabileceğiniz siteler: http://www.r10.net/ ,  https://wmaraci.com/ gibi webmaster forumları olabilir.

4-Bloğunuzda ki reklam alanlara reklam alarak para kazanabilirsiniz; yine farklı firmaların, sitelerin yada blogların sizin bloğunuzda onların reklam bannerlerini yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

5-Bloğunuzdan link çıkışı vererek para kazanabilirsiniz; Googlenin gözünde bloğunuz iyi bir yerde ise, diğer site ve bloglar, sizin bloğunuzdan link almak isteyeceklerdir. Bunun sebebi, google sizi iyi bir site-blog olarak görüyorsa, sizden çıkan diğer site ve bloglarda kalitelidir gibi görmektedir. Ama link satma olayını çok abartmayın... Fazla link googlenin gözünden düşmenize sebep olabilir.

Yorum Gönder

0Yorumlar