Blogger’da Kategori Nasıl Oluşturulur? Blogger Kategoriye Yazı Nasıl Eklenir?

Blogger dersleri kategorimiz için yeni bir yazı yazmaya karar verdim. Bloggerden para kazanma önemli bir konu olduğu için, blogger dersleri adı altında bir bölüm oluşurmuştuk. Bu kategori ile ilgili bu yazımız da blogger kategori yapma konusunu ele alacağız. Blogger konusunda deneyimli arkadaşlar için basit bir konu olabilir. Ama sitemiz her türlü ziyaretçiye açık olduğu asıl amacımızın bu işlere yeni başlayan, yeni öğrenen arkadaşlara yardımcı olmak olduğu için bu konuyu yazma gereksinimi duydum...

Bu konuya başlamadan önce belki aşağıdaki konulara da bir göz atmak isteyebilirsiniz;

Blogger’da Kategori Nasıl Oluşturulur
Blog sitesi nasıl açılır, blog sitesinden nasıl para kazanılır gibi konuları ve daha fazlasınız Blogger Dersleri kategorimiz de bulabilirsiniz.

Blogger’da Kategori Nasıl Oluşturulur? Blogger Kategoriye Yazı Nasıl Eklenir?
Blogger hesabımıza giriş yapıp, yeni yayın oluşturmaya tıkladıktan sonra açılan sayfada, bildiğiniz gibi yazımızı yazacağımız bölüm gelmektedir.

Buraya yazdığımız her bir ayrı yazıyı belirli kategorilere eklemek için başlığımızı ve yazımızı yazdıktan sonra, sağ tarafta bulunan etiketler kısmına tıklayıp, orada ki kutucuğa yazdığımız yazıya hangi kategoride yayınlamak istiyorsak o kategori ismini giriyoruz.

Örneğin, ben bu yazıyı Blogger Dersleri kategorisinde yayınlamak istiyorum, o zaman o bölüme Blogger Dersleri diye yazıyorum. Yazımızı birden fazla kategoride yayınlamak istersek, kategoriler arasına virgül koyarak ( Blogger Dersleri, İnternetten Para Kazanma) yazıyoruz.
Blogger Kategoriye Yazı Nasıl Eklenir?
Oluşturduğumuz Kategorileri Bloğumuzda Nasıl Gösteririz?
Yazımızı yazdık, kategorimizi oluşturduk, şimdi ise bu kategorileri bloğumuzda göstermeye geldi.

Bunun için blogger da Yerleşim menüsünü seçip önce kategorimizi göstermek istediğimiz yerde
Örneğin, sidebar da Gaget Ekle ye tıklayıp açılan pencere de temel bölümünden biraz aşağılara doğru inip Etiketler yazısına tıklıyoruz.
Blogger Kategoriye Yazı Nasıl Eklenir?
Daha sonra yeni bir pencere daha açılıyor, bu pencerede Etiketler başlığını Kategoriler şeklinde değiştiriyoruz. Orada ki ufak tefek ayarları daha sonra da düzenleyebilirsiniz. Sadece başlığı  değiştirip kaydet butonuna tıklıyoruz. Artık sidebar bölümünde kategoriler diye kaydetmiş olduğumuz gatget gözüküyor olmalı. Şimdi Blog sayfamızı açarak bloğumuzda kategori bölümünü görebiliriz.
Blogger’da Kategori Nasıl Oluşturulur? Blogger Kategoriye Yazı Nasıl Eklenir? Blogger’da Kategori Nasıl Oluşturulur? Blogger Kategoriye Yazı Nasıl Eklenir?

Yorum Gönder

0Yorumlar