Seksin Şaşırtıcı 5 Faydası

Cinsel sağlığın bazı yararları arasında kas gevşemesi, stresin hafifletilmesi, bağışıklığın arttırılması, kardiyovasküler güç ve zihinsel zindelik bulunmaktadır. Ayrıca sizi rahat, mutlu ve stressiz hale getirirken, eşinize daha da yakınlaştırır.

Orgazm sırasında oksitosin hormonunun salınması, duygusal bağınızı güçlendirmenize yardımcı olur. Ayrıca, oksitosin normal kan basıncı seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur ve acı verici hislerden kurtulmayı sağlar. Doktorlar ayrıca orgazm olmanın tüm sisteminizi yeniden başlattığını belirtiyorlar.

Seksin yararları eskiden dünyadaki insanlar tarafından bilinmemektedir. Sevgi, güven ve samimiyet ilişkisinde cinsellik bir dizi sağlık yararına sahiptir.

Birçoğu her gün spor yapmamız gerektiğini, iyi beslenmeyi ve iyi bir sağlık için vitamin almayı savunuyor olabilir, o zaman seks gerçekten gerekli midir? Cevap Evet. Doktorlar, genel sağlığınız için kesinlikle iyi olan düzenli seks hayatı olması gerektiğini söylüyor.. Biyolojik Psikoloji Dergisi, İskoçya'dan cinsel uygulamaları normal kan basıncını korumaya yardımcı olduğunu gösteren araştırma raporları içermektedir.

Seksin Sağlığa Faydaları

Çoğu insan, zevkli bir deneyim olduğu için seks yapar. Şimdi, bu zevkli aktiviteyi sürdürmek için daha fazla neden var. Seks, genel refahınız ve sağlığınız için harikalar yaratabilir.

Stanford Daily'ye göre, Seks stres ve depresyonda ilk 10 sağlık yararı arasındadır. Cinsiyetin sağlık yararlarından bazıları şunlardır.

Baş ağrılarını azaltır

Seks, ağrıyı hafifletmeye bile yardımcı olabilir. Cinsel aktivite sırasında, hormon oksitosin vücut tarafından salgılanır. Bu sekresyon, nagging baş ağrılarını, mide kramplarını ve vücut ağrılarını ortadan kaldırdığı bilinen endorfin salımına yol açar.

Kan dolaşımını artırır

Cinsel uyarılma, kan akışını daha hızlandırır. Artan kalp atım hızı ve beyne iyi bir kan kaynağı, daha iyi beyin fonksiyonlarına yol açar. Bu sağlıklı kan akışı daha fazla oksijen üretir ve vücut da zehirli atıklardan kurtulur.

Stresi azaltır

Yakın zamandaki tıbbi araştırmalar, güvenli ve sağlıklı cinsel ilişkiye giren insanların, hayatlarında yeterli cinsel ilişkiye sahip olmayanlardan daha mutlu, daha rahat ve daha stressiz olduklarını kanıtlamıştır. Düzenli seks yapan insanların geceleri derin uykudan zevk aldıkları ve gün boyu taze kaldıkları kanıtlanmıştır.

Ömrü uzatır

Sağlık raporlarına göre, bir haftada iki ile üç orgazm, yaşam sürenizi artırabilir. DHEA hormonu, bir anti-depresan olarak çalışır ve vücutta bağışıklık seviyelerini geliştirir. Ayrıca doku hasarını onarır ve cildinizi iyileştirir.

Beden Farkındalığı

Düzenli seks nedeniyle vücudumuza özen gösteririz. Partnerimize hoş görünmek için formda kalmaya gayret ederiz. Cinsel ilişki de her otuz dakikada 100 ile 200 kaloriyi yakar. Yani, bu ekstra kilolarını kaybetmek isteyenlerin hepsi biraz fazladan cinsel ilişkiye girebilir.

Yorum Gönder

0Yorumlar