Sağlıklı Saç Uzatmak İçin "Limon Suyu" Uygulamaları

Saçlar için limon suyunun kullanılması, dünyanın birçok yerinde popüler ev uygulamasıdır...

Saç için Limon Suyu Kullanmak Neden İyi?

Saçınıza limon suyunun uygulanması en iyi doğal ilaç gibi görünmeyebilir, ancak limon suyunun sitrik asit, askorbik asit, demir, potasyum, kalsiyum, fosfor, limonen de dahil olmak üzere çeşitli besin ve antioksidanlarla dolu olduğunu hatırlamak önemlidir. Çeşitli flavonoidler ve diğer aktif maddeler saç büyümesi için çok yararlı olabilir, aynı zamanda kepek ile mücadele eden insanlar için, saç dökülmesi, aşırı yağlı saçlar, kırılmış uçlar ve kafa derisi üzerindeki diğer enflamatuar durumlar. Limon suyunu çeşitli şekillerde kullanarak saçınızın parlaklığını ve görünümünü iyileştirebilirsiniz. Tüm bu faydalar, aktif bileşenlerin saç tellerinde, saç tellerinde ve saç tellerinde bulunan etkilerden kaynaklanır.

Sağlıklı Saç Uzatmak için Limon Suyu Nasıl Kullanılır?

Limon suyunun durulama, saç maskesi ve kafa derisi kreminin yanı sıra hint yağı, zeytinyağı, hindistancevizi suyu, aloevera, bal ve yoğurt ile birlikte kullanılması da dahil olmak üzere, saçların büyümesi için birçok farklı yol vardır.

Saç durulama

Limon suyu ile saç durulama yapmak saçlarınız için hızlı bir canlandırıcı tedavi olabilir. Sadece 1/4 fincan limon suyunu ılık su ile karıştırın ve sonra şampuanla saçınıza dökün. Duşun sonunda durulamadan önce saçınıza iyice ovalayın.

Saç maskesi

Limon suyu ile saç maskesi oluşturmak için, 1 yumurtayı bir limonun yarısından ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Karıştırdıktan sonra ıslak saçınıza uygulayın, saçınızı iyice ovaladığınızdan emin olun. Ilık suyla durulamadan önce 20-30 dakika bekletin.

Kafa Derisi Kremi

1 yemek kaşığı zeytinyağı, 5 damla limon esansiyel yağı veya 1/4 fincan limon suyu ile karıştırın. Bu karışımı kafa derisine iyice sürün ve 1-2 saat, hatta gece boyunca bırakın. Sabah, kafa derisini iyice durulayın ve iltihapta azalmanın tadını çıkarın!

Hint yağı

Hint yağı ve limon suyunun karıştırılması, kepek ve diğer kafa derisi rahatsızlıklarını etkileyen popüler bir çözüm olmuştur.

Zeytin yağı

Zeytinyağı, limon suyu için mükemmel bir taşıyıcı yağdır ve yan etkilerden kaçınmak için, saçınıza nasıl kullandığınıza bağlı olarak, meyve suyunun bazı asitlerini değiştirmeye yardımcı olabilir.

AloeVera

Limon suyu ve aloe vera jeli karıştırmak saçlarınızı kırılmaya karşı koruyabilen ve kırılmış uçları en aza indiren güçlü bir antioksidan kombinasyonudur.

Bal

Limon suyu için en doğal taşıyıcı maddelerden biri olarak, bir saç maskesi için bal ve limon suyunu karıştırmak saçınızın gücünü arttırmak, yağlanmayı azaltmak ve parlaklığı arttırmak için çok etkili bir yöntemdir.

Yorum Gönder

0Yorumlar