Kuru Fırçalama Nasıl Yapılır? Kuru Fırçalama Faydaları Nelerdir?

Kuru fırçalama tekniği, uygun şekilde ve nasıl yapıldığını bildiğiniz takdirde, hem kozmetik hem de tıbbi uygulamalar için popüler bir tekniktir!

Kuru Fırçalama Nedir?

Kuru fırçalama, vücudunuzun çeşitli yerlerinde pürüzlü bölgeleri, kuru bir fırçanın sürtünmesi sayesinde dolaşım ve cilt sağlığını iyileştirdiği iddia edilen bir tekniktir. Fırçanın cilt üzerindeki sürtünmesi ölü deriyi temizler, cildin görünümünü ve sağlığını iyileştirerek kan akışını hızlandırır. Bu süreç ayrıca vücuttaki detoksifikasyon süreçlerini hızlandırabilir ve diğer cilt tedavilerinin daha fazla olumlu etkiye sahip olmasını sağlayabilir.

Kuru Fırçalamanın Faydaları

Kuru fırçalama faydaları arasında lenfatik sistemi uyarma, selülit yok etme, cildi eksfoliye etme, sindirim hızlandırma ve vücudu detoksifiye etme gibi faydaları vardır.

Lenfatik Destek

Uygulayıcılar bu tekniğin lenf düğümlerine toksinleri yönlendirebileceğini ve böylece vücudun başlıca toksin temizleme sistemine destek verebileceğini söylüyorlar.

Gözenekleri temizle

Kuru fırçalama vücudunuzun her yerinde gözeneklerden, siyah noktalardan ve kirden temizleyebilir.

Kilo verme

Kuru fırçalama, anekdotsal kanıtlara göre, yağ kalıntılarının temizlenmesine yardımcı olur ve selülit oluşumunu azalma gibi etkisi vardır.

Enerjiyi arttırır

Bu uygulamanın hassas basıncı, enerji seviyelerini artırabilen dolaşımını harekete geçirebilir.

Stresi azaltır

Benzer şekilde, toksinlerin salınması stres hormon düzeylerini azaltmak ve ruh halini iyileştirmek için yardımcı olabilir.

Kuru cilt

Kuru cilde sahipseniz, Kuru Fırçalama kurumuş yapıları ortadan kaldırmaya, iyileşmeye ve cildin tazelenmesine yardımcı olur.

Böbrek fonksiyonu

Fazla toksinleri vücuttan temizleyerek, böbreklerdeki yükü etkili bir şekilde hafifletebilirsiniz.

Fırça nasıl kurutulur

Bu kuru fırça tekniğini evde uygulamak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey doğru fırça ve doğru yöntemdir.

Kuru Fırça Seçme

Cilt fırçalamak için tasarlanan yeni veya hafif yıpranmış bir fırça seçerek işe başlayın. Elinizin arkasına oturan bir kayış olanını seçmek en idealidir. Bu, vücudunuzun bölümlerine daha iyi ve daha rahat bir erişim sağlayacaktır.


Kuru fırçalama tekniği

  • Adım 1: Doğru fırçayı seçtikten sonra, vücudunuzu ayaklarınızdan başlayıp yukarı doğru fırçalamalısınız.
  • Adım 2: Fırçayı yumuşak halkalar halinde hareket ettirin veya özellikle kuru veya engebeli bölgelere daha fazla basınç uygulayın.
  • Adım 3: Lenf düğümleriniz yönünde fırçalamaya çalışmalısınız. Yani kollarınızı yukarı doğru çekerek koltuk altlarınıza doğru fırçalamak en iyi yaklaşımdır.
  • Adım 4: Vücudunuzun tamamını fırçalayabilir, ancak yüzünüz ve vücudunuzun boyun gibi diğer hassas bölgelerine dikkat edin.
Not: Kuru fırçalama yapmak için en iyi zaman duştan hemen öncesidir, çünkü kuru fırçalama, gözenekleri açmaya yardımcı olurken sonrasında duş vucüdun temizlenmesini sağlar.

Kuru Fırçalamanın Yan Etkileri

Kuru fırçalamanın yan etkileri genellikle bu tekniği çok sık uygularsanız ortaya çıkar. 
  • iltihap
  • Cilt tahrişi
Kuru Fırçalama, haftada bir veya iki kez cildinizin harika taze ve genç görünmesini sağlamak için yeterlidir!

Yorum Gönder

0Yorumlar