KARINCA ŞEHRİ; Formikaryum

KARINCALARI YAŞATMAK KOLAY DEĞİLDİR. 

Sıradan bir koloni sürekli meyve, bolca su ve yemlik solucan, çekirge ve meyve sineği gibi protein kaynakları gerektirir. Bu hayvanlar evinizde serbestçe gezemeyeceği için (öylesine karınca istilası diyoruz) bir de formikaryum (karınca çiftliğinin teknik adı) gerekir. Beceri düzeyinize uygun bir karınca türü seçerseniz bu küçük kasabalar karınca deneylerinizi büyük bir başarıya dönüştürebilir.

Kolay Seviye:

Tar Heel Ants'ten Casita 
Dayanıklı Messor barbarus ilk defa karınca yetiştirecekler için ideal bir tür. Gözenekli beton nemi hapsederek böceklerinizin büyümesi için gereken rutubetli koşulları sağlıyor. Yuvanin arkasına açılmış boşluktan da şırıngayla su enjekte edebiliyorsunuz.

Orta Seviye

Ants Kingdom'dan Gypsum Farm 
Karınca bakım becerilerinizi geliştirdiyseniz sıra bir koloni üretmekte. Yaşadığınız yerden bir kraliçe yakalayın (adi Lasius niger sonbaharlarda çiftleşme uçuşuna çıktığından iyi bir hedef), sonra onu ve birkaç işçiyi bu formikaryuma yerleştirin. Nüfus arttıkça alçı modülleri birleştirerek büyütebilirsiniz.

Zor Seviye

Ants Canada'dan Omni Nest 
Heyecan peşindeyseniz ateş karıncası gibi tehlikeli türlere yönelebilirsiniz. Ancak bu zehirli ve yayılmacı hayvanların kilit altında tutulması gerekiyor. Maksimum güvenlik ve yüksek görünürlük sağlayan bu geniş böcek yuvası, çelik vidalarla bir arada tutulan akrilik odacıklardan oluşuyor.

Yorum Gönder

0Yorumlar