Kabızlığa İyi Gelecek 7 Bitki Çayı Tavsiyesi

Eğer kabızlık nasıl geçer diye bir soru soruyorsanız ve bunu doğal yollar ile çözmek istiyorsanız bu yazımız sizin için. Kabızlık için birçok farklı çay çeşidi vardır bu konuya geçmeden önce kabızlık nedir ve kabızlık belirtileri ne kısaca bir göz atalım...

Kabızlık nedir?

Kabızlık, bağırsak hareketini geçmenin zor, ağrılı veya seyrek hale geldiği nispeten yaygın bir gastrointestinal durumdur. Genellikle, bir kişi, bir haftada üç defadan daha az tuvalet ihtiyacını karşılıyorsa kabız olarak kabul edilir. Bunun yanı sıra diyet etkilerinden ve ilacın yan etkilerine, dehidrasyona ve aşırı strese kadar pek çok şey kabızlık nedeni olabilir. Kabızlık çok uzun süre devam ederse bazı yan etkiler de olabilir, bu yüzden durumu hızlı bir şekilde düzeltmek önemlidir.
Kabızlık nedenleri ve çözümleri için yazımızı okumaya devam ediniz.

Piyasada bol miktarda müshil ürün varken, bunlardan bazıları sindirim sisteminiz için zararlı olabilir, bağırsaklarınızdaki bakteriyel dengeye zarar verebilir ve diyare ve dehidratasyon gibi diğer yan etkilere sahip olabilir. Bu nedenle, kabızlık için bitkisel çaylar kullanmak, sınırlı yan etkileri ve besleyici yoğun içeceklerin diğer faydaları nedeniyle oldukça popüler bir seçimdir.

kabızlık acilen nasıl giderilir,  kabızlık tedavisi,  kabızlık nedir,  kabızlık nedenleri ve çözümleri,  kabızlık belirtileri,  yetişkinlerde kabızlık için ne yapılır,  kabızlık nasıl geçer,  kabızlık nasıl geçer ne yemeli

Kabızlık için Bitkisel Çay

Kabızlık için en çok tavsiye edilen bitkisel çaylar 'ı aşağıda listeledik ve bu çaylar kabızlık tedavisi için oldukça etkili ve kabızlık nasıl geçer sorusununda cevabı olacaktır.

Karahindiba çayı

Karahindiba çayının faydalarından biri diüretik işlevidir; Boşaltım ve idrar sistemi içine daha fazla su alarak, şişkinlik, kramp ve kabızlığı hafifletmek için hafif bir müsil ilacı gibi çalışır.

Dulavratotu kökü çayı

Mide enfeksiyon ve inflamasyonu ile mücadele yeteneği ile ünlü, bu çay kabızlık belirtileri ve rahatsızlığı azaltmak için doğal bir seçimdir.

Senna Çayı

Sennada bulunan glikozitlerin, güçlü laksatif özelliklere sahip oldukları bilinir, bağırsaklarınızı gevşetmenize ve bağırsaklarınızda tıkanıklıkların azalmasına yardımcı olur, bu da kabızlık acilen nasıl giderilir sorusunun cevabı olur ve kabızlık için hızlı bir rahatlama sağlar.

Meyan Kökü Çayı

Kabızlığın birçok nedeni vardır, ancak bağırsak ve bağırsak iltihabı, gıda geçişini yavaşlatabilir ve böylece boşaltım sürecini geciktirebilir. Meyan kökü çayı, bunun gerçekleşmediğinden emin olmak için güçlü bir anti-inflamatuar potansiyele sahiptir.

Nane çayı

Bu çay sindirimi harekete geçirir ve yüksek lifli yiyecekleri parçalamaya yardımcı olan ve midenizde normal hareketin normal olmasını sağlayan sindirim sıvılarının salınmasına neden olur.

Yeşil çay

Bu çayda bulunan aktif maddeler bağışıklık sistemini uyarır ve kabızlık semptomlarını hafifleten iltihabı önler.

Siyah çay

Bu temel çay, hafif müshil özellikleri için binlerce yıldır kullanılmaktadır; Birçok kişi sabahları bu çayı kullanarak, kahve kullanan insanlara benzer şekilde, güne sağlıklı bir bağırsak hareketi ile başlamış olmaktadır.

Önemli: Bu çayların kullanımı kabızlık tedavisi için hızlı ve etkili bir yol olsa da, herhangi bir madde fazla tüketildiğinde olumsuz yan etkiler yaşanabilir. Bu çayların her biri farklı bir besin bileşimine sahiptir ve bağımsız olarak düşünülmelidir.

Yukarıda ki yazıda kabızlık tedavisi için doğal bitki çayları önerilerin de bulunduk. Kabızlık nedenleri ve çözümleri ile beraber kabızlık nasıl geçer konusuna değindik.

Bu noktada;

Aşırı ishal, genellikle kabızlık gibi tatsız ve tehlikeli olabilir.
Özellikle başka bir ilaç kullanıyorsanız ya da önceden var olan bir durumunuz varsa, kabızlık için doğal bir ilaç kullanmadan önce doktorunuzla konuşun.

Yorum Gönder

0Yorumlar