Hindistan Cevizi Yağı Sabunu Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı sabunu, evde saf organik hindistan cevizi yağı, lye (kül suyu), uçucu yağlar ve su ile kolayca yapılabilir ve cildinizin sağlığını ve görünümünü hızla artırmanıza yardımcı olabilir.

Hindistan Cevizi Yağı Sabunu Nedir?

İsminden de anlaşılacağı gibi, hindistancevizi yağı sabunu, genel olarak kitlesel üretilen sabunlarda bulunan sert ve aşındırıcı kimyasalların birçoğunu ortadan kaldıran, aynı zamanda ellerinizin cildine nemlendirici, peeling, antioksidan ve anti-bakteriyel yararlar sağlayan tamamen doğal bir sabuntur. , Yüz ve vücut için az miktarda malzemeden yapılmış, bağışıklık direncinizi güçlendiren, cildinizin daha genç ve daha az buruşmuş görünmesini ve lekeleri ve iltihapları gideren Hindistan Cevizi Yağı Sabunu üretebilirsiniz.

USDA'ya göre, hindistan cevizi yağı, cildin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan E vitamini ve K vitamini gibi vitaminler içerir. Bunlar birçok sabun çeşidinde yaygın bir içeriklerdir fakat diğerlerinin yanı sıra parabenler, formaldehit, triklosan, dioksan ve çeşitli kokular gibi çeşitli kimyasallar ve katkı maddeleri ile birlikte daha küçük miktarlarda bulunur. Bu eklenen kimyasallar bir amaca hizmet ederken, aynı zamanda cilt üzerinde uzun süreli olumsuz etkileri de olabilir. Kimyasal içermeyen bir yaşam sürmek isteyenler için hindistan cevizi yağı sabunu, evde kolayca yapılabilen ve her gün kullanılan sağlıklı bir seçenektir!

Hindistan Cevizi Yağı Sabunu Faydaları

Hindistan cevizi yağı sabununun cildinizin daha genç görünmesine, daha pürüzsüz hissetmesine ve daha az çatlama yaşamalarına yardımcı olacak birçok avantajı vardır. Bu, esas olarak, bu yağın yüksek yağ asidi içeriğine bağlı olup, laurik asit, kaprik asit ve kaprilik asit gibi orta zincirli yağ asitleri içerir. Ayrıca, hindistan cevizi yağı sabunu, E vitamini, K vitamini, çeşitli polifenolik bileşikler ve diğer antioksidanlardan yararlanır, bunların hepsi cildinizde ölçülebilir bir etkiye sahip olabilir.

Genç görünümlü cilt

Piyasadaki diğer birçok sabunun aksine, hindistan cevizi yağı sabunu, serbest radikalleri ortadan kaldırmak ve cilt hücreleri üzerinde zararlı etkilerini durdurmak için benzer bir amaca hizmet eden yüksek düzeyde antioksidanlar ve vitaminler içerir. Zamanla, cildimiz elastikiyetini kaybetmeye başlar ve kırışıklıkların çoğalmasına neden olur, bunun birçoğu serbest radikallerin etkisinden kaynaklanır. Bunlar hücrelere zarar verebilecek veya kanserli hücrelere dönüşmelerine neden olabilecek hücresel metabolizmanın doğal yan ürünleridir. E vitamini ve hindistan cevizi yağındaki polifenoller bu bozulmayı durdurabilir ve yüzünüzün, ellerinizin ve vücudunuzun cildinin elastikiyetini koruduğundan emin olabilir. Ayrıca, bu antioksidan etkiler lekeleri temizleyebilir ve yaralarınızın ve sivilcelerin iyileşmesini hızlandırabilir, cildinizin pürüzsüz, genç ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Antibakteriyel Direnç

Hindistan cevizi yağı, antibakteriyel, antiviral ve anti-fungal özelliklere sahip olan trigliseritler olarak da bilinen yüksek seviyelerde orta zincirli yağ asitleri içerir. Bu ciltte akne ve çatlaklara neden olan bakteriyel varlığını ortadan kaldırabilir. Ayrıca, el yıkama, mikropların ve patojenlerin gözler, ağız ve diğer ağ geçitlerine aktarılmasına karşı vücudun ana savunma mekanizmalarından biridir. Bu, hindistan cevizi yağı sabununun çok çeşitli potansiyel hastalıklara karşı koruyabileceği anlamına gelir.

Nemlendirici Özellikler

Kuru cilt, bazı insanlar için rahatsız edici ve görünüşte sürekli bir problemdir ve cilde nem katmak çok önemlidir. Hindistan cevizi yağı cilde nüfuz edebilir ve cildin nemi tutmasına yardımcı olurken, aynı zamanda oksidatif stresle mücadele ederek cildinizin pürüzsüz ve esnek olmasını sağlar. Bu özel sabun, tüm vücudunuza, enfeksiyonlara ve sedef, akne ve egzama gibi daha ciddi cilt rahatsızlıklarına yol açabilen, kuruluk, iltihap ve tahrişe karşı nemlendirici bir kalkan olabilir.

Yorum Gönder

0Yorumlar