En Büyük Mutluluk Kanaatle Gelir!

İnsanoğlu hayatı boyunca mutluluğa giden yolu aramıştır. Aslında mutluluğa giden bir yol yoktur, mutluluğun kendisi bir yoldur! O yol bazen dolambaçlı, bazen dikenlidir. Hayatınızın sonuna kadar her zaman düzgün ve asfalt bir yolda yürüyeceğinizi düşünmeyin... Dikkat etmemiz gereken bu yolda, kontrollü bir şekilde yürümektir.

Geçenlerde kanaat etmekle ilgili bir hikaye okumuştum. Bunu sizlerle paylaşmak isterim;
Bir gün zenginlik, mutluluk ve kanaat yaşlı bir adamın evini ziyaret ederler... Kapısı çalınan yaşlı adam kapıyı açınca çok sevinir ve üçünü birden heyecanla evine buyur eder... Bu davet karşısında zenginlik, mutluluk ve kanaat bir tepki göstermez, yaşlı adam onların üçünü birden davet edemeyeceğini anlar. Aralarından bir tercih yapması gerekmektedir.

Bir müddet düşünür, acaba zenginliği mi seçsem, yoksa mutluluğu mu yada kanaati mi... En son kanaatsiz ne mutluluğun ne de zenginliğin bir anlamı olacağını düşünerek tercihini kanaatten yana yapar ve onu eve davet eder.

Kanaat, kapıdan geçip eve girince, arkasından mutluluğun ve zenginliğinde eve girdiğini gören adam şöyle düşünür: Demek ki kanaat; hem zenginliği hem de mutluluğu yanında taşıyor...

Yorum Gönder

0Yorumlar