Ceviz Yağının İnanılmaz Faydaları ve Kullanım Alanları

Ceviz Yağı, kilo kaybı çabalarına yardımcı olur, cildin görünümünü iyileştirir, kalp sağlığını korur, saçı güçlendirir, gerginliği giderir, karaciğer sağlığını güçlendirir, enfeksiyonları önler, oksidatif strese karşı savunur. Bununla birlikte, bu yağın kullanımı ile ilişkili birkaç olumsuz durum vardır. İç ve topikal kullanım için güvenlidir, ancak yağın güçlü yapısı nedeniyle sadece küçük bir miktar gereklidir. Ceviz Yağının yan etkileri arasında mide rahatsızlığı ve düşük kan şekeri seviyeleri bulunur.

Ceviz Yağı Nedir?

Ceviz yağı, Juglans regia olarak bilinen cevizlerden elde edilir. Bu yağ tipik olarak ya soğuk preslenir ya da rafine edilir ve piyasadaki pahalı doğal yağlardan biri olarak bilinir. Ceviz yağı dünya çapında popülerlik kazanmıştır ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere birçok ülkede yetiştirilmektedir. Her iki tip ceviz yağı, tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar, özellikle linoleik, gamma-linolenik ve oleik asitleri içerir. Bu yağların çoğu aynı zamanda antioksidanlar ve anti-enflamatuar bileşikler olarak hareket ederler ve hızlı enerji dönüşümü ve yararlı etkileri nedeniyle büyük ölçüde “iyi” yağ formları olarak bilinirler. (anasonun faydaları)

Ceviz Yağı Faydaları Nelerdir?

Ceviz yağı faydaları; sedef hastalığı, egzama, güneş yanığı, erken yaşlanma, zayıf bağışıklık sistemi, obezite, saç dökülmesi, kepek, kırışıklık, yüksek tansiyon, stres, anksiyete ve diyabet gibi yüksek riskli kalp hastalığı.

Cilt bakımı

Bu yağın antibakteriyel, antioksidan ve antienflamatuar elementleri olan cildin korunmasına yardımcı olan üç önemli ceviz yağı parçası vardır. Antioksidanlar, cildinizdeki çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır ve daha genç görünmenize yardımcı olur. Antibakteriyel bileşenler, vücuttaki en büyük ve en çok maruz kalan organı sürekli olarak bombalayan deri patojenlerine karşı korunmaya yardımcı olabilir. Son olarak, yağın iltihap önleyici özelliği, akut iltihap veya alerjik reaksiyon vakalarının yanı sıra, egzama ve sedef hastalığı gibi kronik rahatsızlıkların yatıştırılmasına yardımcı olur.

Kalp Sağlığını Geliştirir

Ceviz yağı% 70'den fazla doymamış yağdan ve ayrıca önemli miktarda tekli doymamış yağdan oluşur. Bu kolesterol yağı, dolaşımın arttırılması, yağ birikiminin azaltılması, enerjinin artırılması ve kan basıncını düşürerek kalp sağlığını iyileştirmek için mükemmeldir. Birlikte, bu etkiler azaltılmış ateroskleroz, kalp krizi ve felç riski anlamına gelecektir.

Kepekleri ortadan kaldırır

Ceviz yağı büyük bir taşıyıcı yağ olduğu için, bu yağı kafa derisine masaj yaparak, çoğu zaman diğer esansiyel yağlarla birlikte, cildi nemlendirebilir ve çeşitli enfeksiyonları ortadan kaldırabilirsiniz. Bu aynı zamanda kepek belirtilerini ortadan kaldırmanıza ve omuzlarınızdaki göze hoş olmayan gevrekleri önlemenize yardımcı olabilir.

İltihap ve ağrının azaltılmasına yardımcı olur

Bu yağın anti-inflamatuar güçleri hem içeride hem dışarı çalışır. Eğer eklemler ve kaslara ağrılı bir şekilde ceviz yağı uygularsanız, iltihap ve ağrının azaltılmasına yardımcı olabilir, ancak tükendiğinde, bu yağ aynı zamanda kan damarlarının işlevini de iyileştirerek kalp sağlığını daha da iyileştirir.

Antioksidan Etkileri Var

Serbest radikaller, sürekli olarak hücresel metabolizma yoluyla üretilir ve daha sonra vücudun hücrelerini ve dokularını çeşitli şekillerde etkileyerek, yani apoptoza veya hücresel mutasyona neden olur ve kanser riskinizi artırır. Ceviz yağında bulunan yüksek seviyelerde antioksidanlar, vücudunuzdaki oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olur.

Tüm bunların yanı sıra;

  • Saç Dökülmesini Önler
  • Diyabet kontrol eder
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Stresi azaltır

Yorum Gönder

0Yorumlar