Beyaz Dutun İnanılmaz Faydaları

Beyaz dut aslında dünya çapında popüler bir bitki, insanların çoğu farkında değil ama Beyaz Dutun Faydaları saymakla bitmez...

Beyaz Dutun Faydaları

Beyaz dutun en büyük faydaları arasında diyabet tedavisi, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve diğerlerinin yanı sıra stresi azalmak da vardır.

Antienflamatuar

Bu meyvelerdeki çeşitli aktif bileşikler ve uçucu asitler, onlara anti-enflamatuar özellikler kazandırır, bu bitkinin yan ürünleri, artrit hastaları için olduğu kadar, kronik iltihap, gut, migren veya irritabl bağırsak sendromu (IBS) hastaları için de idealdir. ).

Kalp sağlığı

Araştırmalar, beyaz dutları yerken, “iyi” yağlar olan HDL seviyelerini yükseltirken toplam kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olabileceğini ve böylece ateroskleroz, kalp krizi, inme ve koroner kalp hastalığı riskinizi azaltabileceğini bulmuştur.

Depresyon

Beyaz dutun kabuğunun aktif bileşenlerinden biri, bir çay içerisine demlendiğinde bilinen anti-depresan niteliklerine sahiptir. Bu bitki çayını düzenli olarak kullanmadan önce, özellikle de herhangi bir antidepresan ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışın.

Diyabet

Bu bitki belki de diyabet üzerindeki etkileri ile bilinir; yaygın olarak DNJ olarak adlandırılan beyaz dut da ki aktif bileşen, vücutta şeker işlemesini durdurabilir veya yavaşlatabilir ve bu da daha kolay yönetilebilir kan şekeri seviyelerine yol açar. Bu diyabetik hastalar için yaşam kalitesini büyük ölçüde artırabilir.

Kanser Riski

Yaprak ve meyvelerdeki antioksidanların hücre ölümünü indüklediği ve kanserli hücrelerin büyümesini ve çoğalmasını önlediği gösterilmiştir. Bu araştırmanın çoğu kolorektal kanserin etkileri üzerine odaklanmış olsa da, diğer kanser türleri için ek araştırmalar devam etmektedir.

Stres 

Stres, anksiyete düzeyimizden metabolik süreçlerimize kadar her şeyden sorumludur, bu nedenle sinir sistemini ve stres tepkinizi dengelemek için bu çayı kullanmanız, kronik iltihaplanma, ruh hali değişimleri ve aradaki her şeyde yardımcı olabilir!

Yorgunluk

Kronik yorgunluk çekiyorsanız veya sadece biraz daha fazla enerji istiyorsanız, bir fincan beyaz dut çayı hem fiziksel hem de zihinsel enerji seviyelerini uyarabilir.

Yorum Gönder

0Yorumlar