Hız Diyeti Nedir?

Hız diyeti takiben kilo vermek ve yağ yakmak için hızlı bir yoldur, ancak diyet alışkanlıklarınızı değiştirmeden önce dikkate alınması gereken bazı yan etkiler de vardır. Adından da anlaşılacağı gibi, hız diyeti hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.

Hız Diyeti Nedir?

Hız diyeti hızlı kilo vermeye ve metabolik hızınızda bir iyileşmeye yol açabilen 28 günlük düşük kalorili, yüksek proteinli bir diyettir. Bu diyetin etkileri herkes için farklı olsa da, bazı insanlar bu diyetin bir aydan kısa bir süre içinde 20 kilograma kadar kilo vermeye yol açabileceğini iddia ediyor. Bu diyetin başarısı, her gün besin alımının çoğunluğunu oluşturan protein miktarına ve sıkı bir egzersiz yapmaya dayanmaktadır.

Kalori alımı açısından, normal diyet günde 1000-1.400 kalori arasında değişirken, bu diyette erkekler ve kadınlar için normal kalori alımı günde yaklaşık 2.000-2.400 kaloridir. Egzersizle bağlantılı olarak bir kalori açığı yaratmak, hızlı kilo vermenin en iyi yoludur. Ancak, haftada 2 kilodan fazla vermek, farklı olumsuz yan etkilere neden olabileceğinden, çoğu beslenme uzmanı tarafından önerilmemektedir.

Hız Diyet Planı

Bahsedildiği gibi, bu beslenmedeki kalorilerin çoğu, özel proteinlerden ve takviyelerden gelmektedir, ancak bu diyetin dahil etmeniz gereken başka elementler de vardır.
Kahvaltı
Protein shake, özel takviye ve soğuk su
Öğle yemeği
  Protein shake, özel takviye ve soğuk su
Öğleden Sonra Atıştırmalıklar
 Protein shake, özel takviye ve soğuk su
Akşam yemegi
  Protein shake, özel takviye ve soğuk su (haftada bir kez, akşam yemeği için normal, yüksek proteinli bir yemek var)
Egzersiz sonrası
Besinleri yenilemek için içeceği geri kazanın.

Hız Diyet Faydaları

Hız diyeti için, uygun şekilde yapıldığında, diyet süresince yeterli besinleri almanızı sağlayan bir dizi avantaj vardır.

  • Hazırlanması için çok az zaman alan takip edilmesi kolay bir diyet planı
  • Kendiniz için yemek yemeye veya yemek yapmaya gerek yok (yoğun programlara sahip olanlar için)
  • Hızlı bir kalori eksikliği nedeniyle hızlı kilo kaybı mümkündür

Hız Diyet Yan Etkileri

Hızlı kilo kaybı ve yağ yakımı arayanlar için birçok avantaj olsa da, sınırlayıcı ve kısıtlayıcı olmak üzere, bu diyetin bazı potansiyel yan etkileri ve dezavantajları da vardır.
  • 4 hafta boyunca, birçok insan diyet seçeneklerinden sıkılır ve bu da diyetin hile veya kırılma olasılığını artırır.
  • Ayrıca, kilo kaybı çok hızlı olduğu için, normal bir diyete döndükten sonra ağırlığın hızla geri kazanılması muhtemeldir.
  • Son olarak, bu diyet için takviyeleri ve önerilen shakes pahalı olabilir.
  • Vücudunuzu çok fazla kaloriden yoksun bırakırsanız, kalori ve yağ yakımının yavaşladığı açlık moduna de girebilir.

Yorum Gönder

0Yorumlar