Ailenizin Tıp Ansiklopedisi - Kitap Tanıtımı

Ailenizin Tıp Ansiklopedisi - Tıp Danışmanı: Alper AKÇAM - Arkadaş Yayınları

"Ailenizin Top Ansiklopedisi", insan bedenini her yönüyle anlatan resimli bir kaynak. Kitap, popüler dille anlatılan konularla yalnızca bir anatomi kitabı olmaktan çıkmış, evde insan bedeninin işleyişini öğrenmek istediğinizde açıp okuyabileceğiniz bir bilgi dağarcığına dönüşmüş.

Kitap 16 bölümden oluşuyor. İlk bölümde, dolaşım, sindirim, salgı, lenf, kas, sinir, üreme, solunum vb. gibi başlıca beden sistemleri anlatılıyor. Sonraki bölümler, baş ve gövdeden, karın bölgesi ve bacaklara kadar bedenin ayrı ayrı bölümleriyle ilgili. Ayrıca kızamık, sivilce, astım, kırıklar, yüksek tansiyon gibi çeşitli hastalıklar ve yaralanmalar da bu kitapta anlatılan konular arasında.
Detaylı ve renkli resimler, metinlerle görsel bağlantı sağlayarak metni tamamliyor ve okuyucunun öğrenmek istediği konuları daha rahat kavramasını sağlıyor.

Her şeye karşın unutmamak gereken bir şey var bu kitap, yalnızca bir ansiklopedi. Yayincinin kitabın girişine koyduğu uyarıyı yinelemekte yarar var: "Bu kitap ta sunulan tıbbi bilgiler, mesleki tip önerilerinin yerini alacak biçimde kendi kendine teşhis ve tedavi için kullanılmamalıdır.

Yorum Gönder

0Yorumlar